Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je, u svom svakodnevnom obraćanju javnosti pred televizijskim kamerama studente i građane koji gotovo šest meseci protestuju zbog pada nadstrešnice u Novom Sadu i nepostupanja državnih organa, nazvao zločincima koji učestvuju u „zločinačkom rušenju Srbije“.
Srbija centar (SRCE) pita Vučića da li on stvarno misli da su stotine hiljada građana koji skoro šest meseci protestuju „zločinci“ i da učestvuju, kako je rekao na obilasku „izlaznog portala“ tunela „Iriški venac“, u „zločinačkom rušenju Srbije“.
„Za Vučića su studenti koji mirno protestuju zločinci, a oni nasilnici iz SNS, koji se pod njegovim patronatom okupljaju u Pionirskom parku i na Trgu Nikole Pašića, među kojima ima dosta osuđenih lica ili onih sa policijskim dosijeima, ‘fina deca, studenti koji hoće da uče’. I on dolazi redovno da im se obraća i daje podršku, čak ih i prima u svom kabinetu. SRCE traži od Vučića da odgovori zašto, ako je već tako hrabar nije sa svojim brojnim obezbeđenjem, otišao ispred zgrade Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu i u lice rekao studentima u blokadi da su zločinci. I precizira zašto su i kako zločinci“.
„Umesto toga, Vučić je, zaštićen ulazom u nedovršeni tunel, jer se njegova ‘hrabrost’ neostvarenog navijačkog huligana svodi samo na obraćanje istomišljenicima, dovedenih po strogo kontrolisanom spisku, odabranim novinarima rekao da se u Novom Sadu u ponedeljak desilo ogoljeno, nepatvoreno zlo i konstatovao da nije zadovoljan reakcijom policije, koja, po njemu, nije radila svoj posao i nije obavila zadatak. Reakcija policije je bila brutalna, prekomerna upotreba sile, ali za Vučića je to preblago. On se vraća u svoje radikalsko-miloševićevsko vreme i poručuje da će biti još suroviji i siroviji u upotrebi sile protiv građana, a pošto nije zadovoljan reakcijom policije, verovatno će upotrebiti stranačke batinaše“.

