Lopandić: Nemamo dijalog nego nametanje autokratske politike

Podeli

Potpredsednik Srbija centra (SRCE) prof. dr Duško Lopandić izjavio je da od današnjeg sastanka premijera Đure Macuta sa rektorom i dekanima Beogradskog univerziteta ne očekuje ništa, jer se radi o Vladi kontinuiteta, sa istom politikom kao i prethodne, koje su dovele zemlju u krizu.

“Macutov šef već vodi izbornu kampanju. Ne vidi da je Srbija u vrenju, koje neće prestati. Nemamo institucije, mi smo u jednoj vrsti autokratije, gde se sve određuje na jednom mestu, a to nije Macutov kabinet, nego zna se čiji. Ovde nemamo dijalog, nego nametanje autokratske politike koja se godinama vodi i dovela nas je u ćorsokak. Ne mogu da nađu rešenje isti ljudi koji su doveli društvo u problem”, istakao je Lopandić u gostovanju na televiziji Kurir.

On je konstatovao da je ova vlast ušla u istoriju, čime se hvalila, ali ne po uspesima, nego zbog činjenice da je imala najveće proteste u istoriji Srbije.

“Nema skoro sela u Srbiji gde nije bilo protesta. Protesti su najbrojniji u istoriji. Na protestima nikad nije bilo sile i sve dok se vlast nije umešala na ovakav način kao u Novom Sadu protesti su bili mirni. Ovo je duboka kriza koju policija ne može da rešava. Ova vlast je izgubila legitimitet zbog brojnosti protesta, a onda nastavlja da vodi državu kao da ništa nije bilo. Mi, nažalost, nemamo demokratiju u ovoj zemlji. Ovo je zemlja u kojoj ne vlada pravda, nego vlada partija. Imate desetine i stotine hiljada ljudi  na ulici i pravite se kao da ništa nije bilo”, rekao je Lopandić.

 

 

Najnovije Vesti

Zemlja nam je razjedinjena, institucije razorene, ugled u svetu urušen. Poslednji je trenutak da to promenimo. Pomozi nam u toj borbi.

Pridruži nam se

Najčitanije