Trebalo je da policija u Novom Sadu napokon počne da radi svoj posao – da štiti građane i fizičkom silom i pendrecima rastera huligane SNS koji su kidisali na učeste mirnog protesta u nedelju ispred stranačkih prostorija, pa da načelnik Policijske uprave Goran Radonjić bude smenjen, i to samo zato što su policajci čuvali javni red i mir, za šta su plaćeni.
Srbija centar (SRCE) ukazuje da je smena Radonjića i njegovog pomoćnika za kriminalističku policiju Slobodana Drmanca trebalo da usledi mnogo ranije, jer su i sami učestvovali u prebijanjima građana i zbog toga i kažnjavani, ali im to nije smetalo da napreduju u službi.
Brutalno prebijanje studentkinje kojoj su batinaši iz sedišta SNS krajem januara polomili vilicu na dva mesta i naneli druge telesne povrede, a da policija nije pravovremeno reagovala, bio je dovoljan razlog za smenu Radonjića. Trebalo je da policija pohapsi te napadače, pa da Aleksandar Vučić pre dva dana „bolno reaguje“, tvrdeći da se radi o „junacima“ koji čame u zatvoru.
Postupak policije u nedelju, kada je primenila silu prema onima koji su kršili zakon očigledno je bila kap koja je prelila Vučićevu čašu, posle čega je naredio smenu načelnika PU, a uslediće i smene „po dubini“.
SRCE pita kako je Radonjić mogao da napreduje u službi nakon što su u oktobru 2017. godine, zajedno sa Drmancem, jednog građanina, vezanog lisicama posle početnih udaraca zbog kojih je ostao bez svesti, onesvešćenog tukli narednih 15 minuta, nanaveši mu brojne povrede, zbog čega su osuđeni samo na novčane kazne.

