Resorni odbor (RO) za odbranu i unutrašnje poslove stranke Srbija centar (SRCE) pita Ministarstvo odbrane zašto je ponovljen konkurs (drugi upisni rok od 2. do 30. juna) za prijem devojaka i mladića u vojne škole? Da li je u pitanju slab odziv kandidata i zašto omladina neće u Vojsku?
Univerzitet odbrane Ministarstva odbrane je 15. februara raspisao prvi konkurs za prijem kandidata iz građanstva u Vojnu akademiju, Vojnu gimnaziju i Srednju stručnu vojnu školu, sa rokom do 31. marta. Predviđen je prijem 240 kadeta na Vojnu akademiju, 110 kandidata za učenike Vojne gimnazije i 80 za učenike Srednje stručne vojne škole.
Sada, u drugom upisnom roku do 30. juna, organizuje se upis za ukupno 100 kadeta u Vojnu akademiju (nedostaje oko 42 odsto kadeta), 32 za Vojnu gimnaziju (nedostaje oko 29 odsto još nedostaje) i za srednju stručnu vojnu školu 20 (nedostaje 25 odsto ili četvrtina).
Da li vojni poziv više nije atraktivan za mlade ljude dok se samozvani „vrhovni komandant“ Aleksandar Vučić hvali da je Vojska jako dobro plaćena i da ima povoljne uslove za život i rad? Da li to ima veze sa stanjem morala kadeta i učenika u vojnim školama tokom studentskih, srednjoškolskih i građanskih protesta uopšte? Кada je ovakav odziv za vojne škole, kakav li će tek biti odziv za služenje vojnog roka? A tu je i najavljena vojna parada u septembru, najveća do sada u istoriji Srbije i Zapadnog Balkana, obećava Vučić. Kako li će tek uspeti nju da organizuje, pita RO za odbranu i unutrašnje poslove SRCE.
Resorni odbor za odbranu i unutrašnje poslove

