Na platou ispred Narodne skupštine parkirano je osam vozila sa pripadnicima Interventne jedinice Policijske uprave Prokuplje – sedam „škoda rapid“ i jedan džip, koji su tu da čuvaju kamp „ćacilend, što dokazuje početni broj 044 na registracionoj tablici“.

Srbija centar (SRCE) ukazuje da je to bespotrebno trošenje sredstava građana, jer se policija plaća iz budžeta. Dnevnice za policajce, ishrana, smeštaj, troškovi goriva, sve je to besmisleno, jer „ćacije“ u Pionirskom parku i one „naprednjake“ koji kampuju pod „čadorima“ na Trgu Nikole Pašića niko ne ugrožava, niti je pokušao da ih napadne.
Beogradska policija ima Brigadu, koja služi za obezbeđenje javnih skupova ili za suzbijanje nereda, pa SRCE pita zašto se dovode, po smenama, policajci iz unutrašnjosti da stoje oko „ćacilenda“, lakrdije i legla zaraze na koju su građani Beograda odavno prestali da obraćaju pažnju.
Danas policajci iz Prokuplja, sutra iz Sombora, juče iz Kruševca… šta je sledeće, i šta će ti ljudi reći svojim porodicama i prijateljima kada se vrate sa „smene“, koja traje nekoliko dana.

