
Stranka Srbija centrar osnovana je Opštinski odbor u Žitištu. Za predsednika odbora je izabran Branislav Medarević.
Predsednik stranke Srbija centar i šef poslaničke grupe Srbija centra u Skupštini Srbije general Zdravko Ponoš tom prilikom rekao je da Vučić nikad nije imao međunarodni ugled, već da je bio samo međunarodno koristan.
„Ta njegova korisnost ima rok trajanja i proći će kao svojevremeno Pinoče i Norijega. Što se nas tiče, on nikada nije bio koristan niti uživao ugled. To je čovek koji je uspeo da, manipulišući u medijima, pridobije podršku, a kad je nje ponestalo počeo je brutalno da krade izbore. On je nama štetan i neugledan“, rekao je Ponoš na osnivanju Opštinskog odbora Srbija centra u Žitištu.
On je istakao da opozicija ne sme da čeka da Vučić „bude potrošen“ već da mora da se bori na sve dostupne načine za promenu sistema.
„I dalje Vučić ima podršku onih međunarodnih krugova kojima se obavezao na poslušnost jer je on guverner porobljene Srbije. On radi za interese krupnog kapitala. On im obezbeđuje jeftinu radnu snagu i zato oni imaju interes da bude tu. Opozicija je na izborima pokazala da u Srbiji neće biti nikakvog vakuuma, da ima neko ozbiljan ko može da vodi računa o zemlji“.
Ponoš se osvrnuo i na Izveštaj ODIR-a rekavši da je to još jedna potvrda da je „ceo svet video da su lopovi u Srbiji pokrali izbore.
„Režim i njihovi mediji tvde da je izveštaj u redu. Kada se pažljivo čita vidi se da u izveštaju piše sve ono na šta smo mi ukazivali – da su izbori pokradeni i šta treba da se promeni“.
Ponoš je istakao da je za promenu vlasti neophodna dobra unutrašnja organizacija i saradnja opozicionih stranaka.
„Protiv sebe imamo isprepletanu kriminalnu družinu, mafiju, ljude koji su ogrezli u kriminalu i korupciji i koji su spremni na sve. Nakon 17. decembra se promenio smer, ali kojom brzinom ćemo ići zavisi od svakog narednog koraka. Ako beogradski izbori budu prvi i tu napravimo dobar rezultat to će uticati na izbore i u Žitištu i čitavoj Srbiji“.

Poslanik u Skupštini AP Vojvodine i potpredsednik Srbija centra dr Mihailo Brkić izjavio je da opozicija nakon petog oktobra nije izvršila vrednosnu promenu.
„Znam da vas muči isti problem kao i svako mesto u Srbiji – to što ljudi odlaze. Zašto odlaze? Zbog sistema vrednnosti. To kada budemo vratili onda ćemo pobediti i moći da menjamo čitavu Srbiju“, rekao je Brkić.
Potpredsednik Srbija centra i narodni poslanik prof. dr Slobodan Cvejić rekao je da je naivan onaj ko misli da je procenat od 13 odsto koji je koalicija Srbija protiv nasilja osvojila u Žitištu na republičkim izborima mali.
„Pred nama je ozbiljan posao. Moramo ući u svako selo, moraju se ljudima otvoriti oči. Jer ima dosta ljudi koji nisu imali realnu sliku o tome šta se u zemlji dešava. Većini tih ljudi je sada postalo jasno u kakvim lažima su živeli i mi treba da im pomognemo i da kucamo na svaka vrata“, rekao je Cvejić.

Narodni poslanik i potpredsednik Izvršnog odbora Slobodan Ilić izjavio je da je opština Žitište jedna od najmanjih u Vojvodini i da je potrebno mnogo hrabrosti da se u takvoj sredini pojedinac usudi da se bori protiv režima.
„Saradnja opozicije u Žitištu je fantastična i siguran sam da će opozicija ostvariti odličan rezultat na lokalnim izborima, čak i u uslovima koje diktira režim, a koji su daleko od sjajnog“, rekao je Ilić.

Novoizabrani predsednik odbora Branislav Medarević je rekao da će fokus odbora biti na predstojećim lokalnim izborima.
„Prioritet opozicije u Žitištu je to kako da poboljšamo kvalitet i uslove života u našoj opštini. Želimo da verujemo da će pobeda opozicije u velikim gradovima ohrabriti i nas u manjim sredinama i da će to biti početak kraja ovog autokratskog režima“, rekao je Medarević.

