
Član Srbija centra Petar Bošković izjavio je da su „oni koji su nas doveli do bombardovanja, a to su SPS i radikali, među kojima je i Aleksandar Vučić“ i dan – danas na vlasti.
„Bivši radikal i „vrhovni komandant“ vodi jednu politiku za domaću javnost, a drugu za Evropu i NATO“. U više od 40 organizacija Srbija je prisutna zajedno sa Kosovom sa kojim naša vlast razgovara i pregovara u njima“, rekao je Bošković u emisiji Među nama.
Bošković je istakao da su građani „prozreli Vučića“ i shvatili „sa kim imaju posla“.
„On sad kuka danima kako mu je najteže, a šta je uradio sa KiM, sa Banjskom? On treba da objasni taj dogovor između njega i Kurtija odnosno Ohridski sporazum koji se uveliko sprovodi“.
Prema njegovim rečima, najbolji primer u kome se vidi to da Vučić vodi različite politike za domaću i spoljašnu javnost su odnos prema KiM i NATO-u.
„Odnos vežbi sa NATO-om u odnosu sa Rusijom je 10:1, iako su te vežbe mnogo vidljivije. Mi smo u potpunosti u NATO okruženju i sve moguće ugovore sa njima smo potpisali“, zaključio je Bošković.

