
Predsednik Srbija centra general Zdravko Ponoš izjavio je da nakon raspisivanja beogradskih izbora više nema smisla razgovarati o izbornim uslovima za te izbore i o izlasku na njih.
„Mnogo je više građana koji bi nam zamerili da pristanemo da izađemo na izbore koji to nisu i koji služe samo da se da legitimitet gradskoj vlasti proizašloj iz izborne krađe. Ispravno je da se ne izađe na takve izbore. Nećemo da budemo deo organizovane izborne krađe da bi Šapić bio gradonačelnik. To može i bez nas. Ali to onda nije ni grad, ni gradonačelnik, niti su izbori. Izbori na kojima ne učestvuje opozicija i za koje nisu otklonjene prepreke na kojima je opozicija insistirala nisu izbori“, rekao je Ponoš u emisiji Probudi se.
„Prva od preporuka ODIHR kaže da dovoljno pre raspisivanja narednih izbora moraju da se pokrenu neophodne zakonske izmene. Brnabić nas sad poziva da razgovaramo, a oni već predali izbornu listu. Mi tek treba da pregovaramo i da im verujemo da će stanje na RTS-u biti bolje za nekoliko nedelja. Nema vremena za to, niti da se sredi birački spisak“, rekao je Ponoš.
Ponoš je naveo da „to što Vučić provodi tri sata u televizijskom rijalitiju jasno pokazuje da je suočen sa stanjem koje je zabrinjavajuće. Odbijanje da se istovremeno održe svi preostali izbori jasno pokazuje koliko režimu treba krađa da bi prebrodio beogradske izbore. Uz ogromne finansijske resurse za kampanju, uz medijsku dominaciju, uz zloupotrebu državnih institucija i funkcionersku kampanju, uz obećanja letećih taksija, treba im još i izborna krađa“.
Govoreći o proširenju koalicije Srbija protiv nasilja i saradnji unutar opozicije Ponoš je rekao da „sve drugo, osim toga ko radi za režim, nije smetnja za opozicionu saradnju. Nije toliko teško da se detektuje ko pati od tog sindroma zavetništva. Svi koji su borci za demokratiju i slobodu u ovoj zemlji su dobrodošli.“
Ponoš je dodao da unutar opozicije vlada viši nivo poverenja nego u koaliciji oko SNS-a.
„Dačić je toliko nepoverljiv prema Vučiću da i dalje ne sme da vrati poslanički mandat čekajući ministarsku funkciju. Za razliku od poslanika SNS-a kojiima je obećano ministarsko mesto i koji su napustili poslaničke klupe, Dačić to nije uradio plašeći se da će ga Vučić izigrati“, zaključio je Ponoš.

