„Činjenica da je 78 ovlašćenih predlagača i 16 kandidata povuklo kandidature iz procesa izbora novog Saveta REM posledica je odluke Vučićevog režima da nastavi da sprovodi postupak onako kako njima odgovara, kršeći Zakon o elektronskim medijima i etičke norme. Nijedan od prigovora nije razmotren, a Odbor za kulturu i informisanje prihvatio je sve nelegalne predlagače i kandidate. Time je ceo postupak izgubio legitimitet, ali i legalnost i jedino što preostaje je da se ponovi“, izjavio je prof. dr Slobodan Cvejić, potpredsednik Srbija centra i narodni poslanik.
Cvejić, koji je bio i član Saveta REM, ukazao je da je jedini cilj vlasti da se pred administracijom EU predstavi kao konstruktivan partner koji žuri da ispuni uslove za klaster 3 i dobije novac iz fondova administracije u Briselu.
„Vučićeva fikcija biće oduvana prvom prilikom, kada istina stigne do Brisela. Svima je jasno da nema ni slova od uvođenja reda u oblast medija, već da je cilj da Vučićeva propagandna mašinerija nastavi neometano da krši zakon plasirajući laži na televizije sa nacionalnim pokrivanjem, ali i na gomilu manjih, privatnih, kao što je Informer. Izbori u Kosjeriću i Zaječaru potvrdili su da je propaganda sa TV kanala noseći stub ovog režima. Značajan deo građana Srbije će i nadalje biti izložen bajkama o ekonomskom tigru, lažima o opozicionim političarima, mitovima o međunarodnim uspesima predsednika, fikcijama o revolucionarnom ekonomskom značaju EXPO 2027 i primitivnim ružičastim opsenama u rijaliti programima. Na zvižduke naroda Vučić je očigledno alergičan, izbacuju ga iz takta svakim danom sve više, a sa građanima komunicira putem obraćanja naciji na televizijama koje kontroliše i gde je samo odabranim novinarima dozvoljeno da postavljaju pitanja. Zato se bori za Savet REM, jer bez njega može samo da potpiše ostavku“, zaključio je potpredsednik Srbija centra.

